O ile większość diet odchudzających skupia się na szczegółowym jadłospisie, o tyle zwykle nic nie mówią o piciu. A napoje na diecie są równie ważne co przyjmowany pokarm, bo w nich również mogą znajdować się niechciane kalorie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że napojami możemy też pomóc sobie w odchudzaniu. Jak?

Przede wszystkim woda!

Dietetycy i lekarze już od wielu lat wspominają o tym, aby pić przynajmniej półtorej litra wody dziennie. Ważne, aby była ona niegazowana, bo dwutlenek węgla niezbyt dobrze współpracuje z ciałem. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest niezbędne z dietetycznego, ale i ze zdrowego punktu widzenia.

Sprawdź też: Właściwości odchudzające wody z cytryną. Sprawdź koniecznie!

Patrząc na to jak zbudowany jest nasz organizm, nie sposób nie stwierdzić, że w przeważającej części jest złożony z wody. Nawadnianie więc jest naturalną konsekwencją tego procesu, bo woda chociażby napędza metabolizm. Odpowiada również za prawidłowe krążenie, to czy mamy więcej energii oraz całą masę innych funkcji organizmu. Jeżeli więc chcesz schudnąć i jednocześnie być zdrowym – postaw na minimum 2 litry wody!

Napoje na diecie? Herbata!

Wszyscy ci, którzy kręcą nosem na wszelkiego rodzaju herbaty ziołowe, nie pili jeszcze dobrej herbaty. Kupiona w sklepie zielarskim potrafi zaskoczyć oryginalnym smakiem i aromatem. Dlatego też nie skreślaj od razu tego naparu, nawet jeżeli pierwsze próby okazały się nieporozumieniem. W procesie odchudzania z pewnością dobrze sprawdzą się napary z rumianku, mięty pieprzowej czy imbiru. Podbij ich smak plasterkiem cytryny, a zyskasz zupełnie nową smakową jakość.

Inną herbatą polecaną na odchudzanie, jest zielona. Staraj się jednak nie kupować naparu w saszetkach, a w liściach. Parzona w ten sposób herbata będzie doskonałą alternatywą dla wody. Zielona herbata to doskonały napój na diecie, bo z jednej strony niesie mnóstwo składników odżywczych, a z drugiej, jest całkowicie bez kalorii. Oczywiście pod warunkiem, że nie dodasz do niej cukru ani żadnej substancji słodzącej.

Zobacz również: Motywacja w odchudzaniu jest naprawdę ważna!

Ostatnią propozycją jest coraz bardziej popularna kombucha. To rodzaj sfermentowanej herbaty, która w swoim składzie ma dodające zdrowia probiotyki. Promują go dosyć mocno wszyscy wielbiciele zdrowego trybu życia w internecie, stawiając na równi z jogurtami. Gdy napijesz się kombuchy, masz pewność, że na dłuższy czas nie będziesz czuć głodu. A przynajmniej tak utrzymują producenci tego napoju.

Koktajle na zdrowie!

Napoje na diecie to również wszelkiego rodzaju zdrowe koktajle, które z powodzeniem mogą zastąpić drugie śniadanie. Nie jest tajemnicą, że osoby na diecie muszą spożywać więcej białka. I to właśnie w formie koktajlu zostaną najlepiej wchłonięte przez organizm. Wymieszaj więc proszek białkowy z mlekiem, dodaj awokado, nasiona chia albo suszone śliwki i masz doskonałą i zdrową przekąskę.

Grasz w zielone?

Nic tak nie dostarcza organizmowi witamin, jak zielony sok, najlepiej świeżo zrobiony w domu. Ta istna bomba witaminowa to skarb mikroelementów oraz błonnika, tak potrzebnego w codziennej diecie i prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. Sok zrobiony w domu będzie nie tylko tańszy niż kupiony w sklepie, ale świeższy. A to właśnie jego świeżość jest wyznacznikiem odpowiedniej ilości witamin w spożywanym płynie.

Kawa jak najbardziej!

Pora obalić jeszcze jeden mit dotyczący spożywania napojów podczas odchudzania — kawę można spożywać w normalnych ilościach. Jednak, żeby nie było tak różowo, warto doprecyzować, że musi to być napar bez dodatku typu cukier czy mleko. Tylko wtedy ma zero kalorii.