W jesiennej kosmetyczce powinny się znaleźć produkty które pozwolą skórze zregenerować się po lecie. Z jednej strony bowiem lato jest łaskawą porą dla cery, z drugiej wysokie temperatury, klimatyzacja, sól morska są przyczyną przesuszeń i podrażnień. Warto też dopasować swój makijaż do pory roku.

Pielęgnacja

W jesiennej pielęgnacji cery, warto stosować produkty które rozświetlą, nawilżą ją, sprawią, że będzie ona promienna. Jesienią zaczyna gwałtownie brakować nam światła słonecznego, przez co często skóra wydaje się być poszarzała i zmęczona. Efekt ten często potęguje się zimą, warto więc już w czasie pierwszych jesiennych tygodni zadbać o to aby nadchodzące miesiące były dla cery łatwiejsze. Wśród produktów do pielęgnacji twarzy mogą znaleźć się na przykład takie kosmetyki jak rozjaśniające serum z witaminą C. Jest ono znakomitym produktem w jesiennej pielęgnacji i świetnie nadaje się do codziennej dbałości o cerę. Częstą pamiątką po letnich wojażach, plażowaniu, górskich wędrówkach są przebarwienia na skórze wynikające z nieodpowiedniej ekspozycji na słońce oraz indywidualnych skłonności. Z przebarwieniami świetnie poradzi sobie witamina C – wyraźnie rozjaśni ona plamy powstałe na skórze i przywróci blask. Takie rozświetlające serum sprawi, że będziemy mieli zdrowszą i bardziej promienną cerę.

Odbudowa

Jesienią warto zadbać o to, aby skóra była dobrze przygotowana do mroźniejszych i trudniejszych warunków atmosferycznych, które wkrótce nadejdą. Dlatego też warto postawić na odbudowę cery. W codziennej pielęgnacji powinny się znaleźć produkty wysoce nawilżające, zawierające na przykład kwas hialuronowy. Samo nawilżenie to jednak nie wszystko – istotne jest także dla utrzymanie wilgoci w skórze. Tu z pomocą mogą przyjść ceramidy, pomogą one odbudować naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry, dzięki czemu całość pielęgnacji będzie znacznie skuteczniejsza. Żeby lepiej przygotować skórę do procesów pielęgnacyjnych i zapewnić jej możliwości jak najlepszego wchłaniania się wszystkich korzystnych dla niej produktów, warto również nie zapominać o regularnym złuszczaniu cery. Jesienią możemy już śmiało pozwolić sobie na przykład na kwasy, które w lecie mogłyby w połączeniu ze słońcem podrażnić skórę. Tak przygotowana cera świetnie poradzi sobie z jesienno-zimowymi warunkami.

Jesienny makijaż

Najłatwiejszym sposobem żeby szybko ocieplić i ożywić cerę jest makijaż. Ten jesienny może być utrzymany w duchu latte make-up. Jest to popularny ostatnio trend, który sprawia że skóra wciąż wydaje się lekko muśnięta słońcem, mocno podkreślone i ocieplone są też oczy. Charakterystycznymi cechami latte make-up jest oko, które nie ma ani bardzo wyraźnych kresek ani odcinających się linii cieniowania. W tym makijażu blendujemy ze sobą odcienie beżu, brązu, złota, ocieplając spojrzenie. To oko jest tutaj głównym bohaterem, warto jednak do całego makijażu dopasować też odpowiedni odcień ust, stosując pomadki w kolorystyce nude. Dobrze sprawdzą się również połyskujące błyszczyki. Podstawą makijażu tego typu jest wyrównana, ocieplona cera. Efekt ten można uzyskać stosując podkład o ciepłych podtonach i delikatny brązer który sprawi że twarz będzie wyglądała na lekko opaloną. Trend ten królował w lecie, jesienią natomiast sprawi że uda się zachować wakacyjny vibe, jednocześnie dodając całemu makijażowi jesiennego kolorytu. Ciepłe odcienie brązu mogą się bowiem kojarzyć ze skąpanymi w złotym słońcu wczesnojesiennymi wieczorami.