Większość z nas choć raz w życiu próbowała się odchudzać. Niestety często musimy się też borykać z wyjątkowo nielubianym efektem jojo. Jak go uniknąć i zachować zdrowie i dobrą sylwetkę na długie lata? Oto kilka sprawdzonych porad, które przydadzą się każdemu kto boryka się z nadprogramowymi kilogramami.

Zachowaj spokój

Wbrew pozorom efektywne odchudzanie wcale nie musi kojarzyć się z drakońską dietą i morderczymi treningami. Zmiany w naszym życiu powinniśmy wprowadzać stopniowo. Tak aby nasze ciało mogło się do nich przyzwyczaić. Zamiast bardzo rygorystycznej diety wprowadźmy zdrowe nawyki dla wszystkich domowników. Jedzmy jak najwięcej świeżych warzyw i owoców.

Postawmy też na produkty pełnoziarniste, zawierają one sporo błonnika, który poprawia pracę naszych jelit i sprawia, że zdecydowanie szybciej czujemy się najedzeni. Dieta i odchudzanie to nie wyścig. Najlepiej chudną 0,5 kilograma tygodniowo.

Ciesz się jedzeniem!

Zdrowa dieta wcale nie oznacza, że musimy jeść niesmacznie i monotonnie. Postawmy na różnorodność i przyprawy. To właśnie one sprawiają, że każde danie smakuje naprawdę wyjątkowo. Warto delktować się jedzeniem. W ten sposób nasze ciało poczuje sytość, my zjemy zdecydowanie mniej.

W sklepie spożywczym warto czytać etykiety. Drobne zmiany mają wpływ na kaloryczność danego produktu. Na przykład tuńczyk w sosie własnym, jest zdecydowanie mniej kaloryczny niż tuńczyk w oleju. Im prostszy skład ma dany produkt tym dla nas lepiej.

Od czasu do czasu warto pozwolić sobie na małe, kulinarne szaleństwo. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam jeść zdrowo każdego dnia…