Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu stwierdził – dobra, przechodzę na dietę. A potem przyszedł ten dzień i od razu pojawiły się trudności. Wytrwać w dietetycznych postanowieniach nie jest znowu tak trudno zwłaszcza, że są na to sprawdzone sposoby

Szukaj dobrej motywacji

Instagram i TikTok są pełne infduencerów fitness, którzy mają motywować do działania. Jednak czasem przeglądanie ich profili sprawia, że tylko łapiesz doła. Więc zamiast wciąż ich obserwować, poszukaj realnego wsparcia w takich osobach, które będą dla ciebie oparciem. Zrezygnuj, gdy widzisz retuszowane zdjęcia. Daj sobie spokój, gdy ktoś przedstawia inne wartości niż ty preferujesz. I poszukaj konkretnej dawki dobrej motywacji.

Węglowodany od święta

Owszem, popularne „węgle” to świetne źródło protreningowej energii. Jednak nie musisz codziennie się zajadać makaronem. Przede wszystkim zadbaj o zbilansowaną i dobrze rozplanowaną dietę. Jeżeli masz z tym problem, zwróć się o pomoc do dietetyka, który na podstawie twojego trybu życia i aktywności, rozpisze odpowiedni jadłospis.

Nie zapominaj o śniadaniach!

O ile późne obiady i kolacje są na stałe wpisane w nasze życie, o tyle ze śniadaniami wielu z nas zwyczajnie nie po drodze. A to jeden z podstawowych błędów, jakie możesz popełnić, również na diecie. Dlatego jeżeli zamierzasz wyjść wcześnie rano pobiegać, zjedz przed chociaż banana. Twoje wyniki będą o wiele lepsze. Gdy zwykle nie jadasz śniadań, zacznij od małych porcji, aby uniknąć sensacji żołądkowych.