Lato w pełni a wraz z nimi saharyjskie upały. Większość z nas nie radzi sobie z nimi dobrze, zwłaszcza gdy po dusznym dniu przychodzi równie zimna noc. Wielu radzi, aby zwłaszcza w takie właśnie noce, spać nago. Lekarze idą jednak o krok dalej i przekonują, że nago powinniśmy spać przez cały rok!

Zalety spania nago

Nie da się ukryć, że w czasie upalnych nocy to świetna alternatywa pozwalająca na pełny komfort snu. Gdy żar leje się z nieba a noc nie daje wytchnienia, to właśnie spanie nago może poprawić jakość snu. Mówiąc wprost – nie będzie ci za gorąco. Jednak zalet spania nago jest o wiele więcej.

Znacznie poprawia się jakość naszej skóry, co przekłada się na szybsze gojenie ran i całościową regenerację. Jak powszechnie już wiadomo, kobiety powinny spać bez bielizny, aby zminimalizować występowanie infekcji intymnych. Z kolei spanie nago mężczyzn poprawia ich płodność. Bez względu na płeć, odpoczywanie w ten sposób obniża też poziom stresu i sprawia, że mamy lepszy kontakt z naszym ciałem.

Warunki do dobrego snu

Jednym z najważniejszych jest zadbanie o przestrzeń w sypialni. Musi być ona czysta i uporządkowana. Postaraj się więc wszystkie niepotrzebne rzeczy z tej strefy odłożyć na swoje miejsce. Do tego pozbądź się papierków i pozostawionych resztek jedzenia. Następnie przewietrz ten pokój, jednocześnie obniżając temperaturę w nim. W sypialni powinno być chłodniej niż w reszcie mieszkania czy domu.

Nim sięgniesz po tabletki

Właściwie w każdej aptece kupisz leki i suplementy diety, które mają za zadanie wyciszyć organizm i poprawić tym samym jakość snu. Jednak zanim przyzwyczaisz swój organizm do sztucznego wydzielania melatoniny, spójrz na swoją wieczorną rutynę. Czasem małe zmiany sprawiają, że problemy ze snem się kończą. Warto więc najpierw zadbać o higienę snu i uspokojenie, a dopiero później sięgać po farmaceutyki.