Wiosna w pełni a wraz z nią bardziej chce się nam wyjść na świeże powietrze. Jeżeli bieganie to dla ciebie za dużo a spacer pozostawia niedosyt, jest coś pomiędzy. Jazda na rolkach to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonały trening całego ciała!

Pracują wszystkie mięśnie

To oczywiste, że najbardziej zaangażowane są mięśnie kończyn dolnych. Dzięki temu zyskujesz wspaniale umięśnione uda, pośladki i łydki. Jazda na rolkach to jednak również rzeźba brzucha i górnych partii rąk. Trening miednicy i bioder to tylko miły dodatek. Już po kilku treningach zobaczysz również wyrzeźbione plecy. Cała sylwetka będzie prezentować się o wiele lepiej.

Spalasz tłuszcz i kalorie

Podczas intensywnej jazdy, możesz spalić nawet do 700 kalorii w godzinę. Brzmi świetnie, prawda? Dzięki aktywności o umiarkowanej intensywności sprawia, że spala się tłuszcz z niechcianych miejsc. A w zamian otrzymujemy wyrzeźbione mięśnie,

Poprawiasz wydolność

Jazda na rolkach to również doskonały sposób na podniesienie pułapu tlenowego i wydolności. Mimo że nie jest tak intensywne jak bieganie, to również dodatnio wpływa na system wydolnościowy.

Poznajesz nowe miejsca i ludzi

Podobnie jak biegacze mają swoje fora i pozdrawiają się na trasie, tak i rolkarze mają swoje strony internetowe i różnego rodzaju kluby. Na portalach społecznościowych z pewnością znajdziesz klub działający w twojej okolicy. Nie tylko więc otworzysz się na nowe, ale i poznasz najlepsze trasy rolkarskie w okolicy!

Zredukujesz stres

A tego w codziennym życiu nam nie brakuje, Jazda na rolkach sprawia, że pozbywamy się niechcianych napięć mięśniowych i zapominamy o całym stresie. Bo na rolkach liczy się tylko dobra zabawa!