Wyszczuplenie brzucha i talii to cel wielu osób i to nie tylko płci żeńskiej. Popularne boczki powstają na skutek odkładania się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Nic dziwnego, że chcemy temu zwyczajnie zapobiec albo się tego pozbyć. Jak to zrobić najbardziej wydajnie?

To co jesz, ma znaczenie!

Na początek lista rzeczy, które absolutnie powinny być na cenzurowanym. Przede wszystkim to żywność wysoko przetworzona, fast foody, słodycze oraz produkty z białej mąki. Dodatkowo to chipsy, paluszki oraz inne słone przekąski. Zrezygnuj również ze słodzonych napoi oraz tłustego mięsa. Alkohol również nie jest wskazany.

Zamiast tego postaw na pieczywo i makarony pełnoziarniste, razowe albo żytnie. Polub chude mięso, ryby oraz jajka. Jako przekąskę wybierz warzywa i owoce. Kasza, brązowy ryż oraz zdrowe tłuszcze roślinne są jak najbardziej wskazane. Mile widziane są również jogurty bez cukru oraz kiszonki.

Zobacz również: Czy dieta bulionowa jest dla ciebie?

Pamiętaj o regularnych posiłkach!
Nie da się ukryć, że wraz z podniesieniem jakości jedzenia, nasze ciało zyskuje. Jednak równie ważne są regularne posiłki. Dzięki nim dajemy sygnał do naszego organizmu, że nie musi odkładać tłuszczy na gorsze czasy. Kluczowe jest tutaj śniadanie. Jeżeli chcesz pominąć posiłek celem cięcia kalorii, zdecydowanie lepszym posunięciem będzie zrezygnowanie z obfitej kolacji. Nigdy jednak nie zgadzaj się na głodówkę, bo ona robi więcej złego niż dobrego w ciele.