Letnie miesiące nas rozpieszczają. Jednak z medycznego punktu widzenia, wysokie temperatury nie są tym, co organizm sportowca lubi najbardziej. Wraz z aktywnością fizyczną i wydzielanym potem, tracisz wiele składników odżywczych. Pocieszające jest to, że można je szybko uzupełnić. Izotonik zrobisz w domu i to małym kosztem!

Jak zrobić izotonik w domu?

Do wykonania potrzebujesz porcję przefiltrowanej wody niegazowanej, sok z jednej cytryny, miód do smaku i szczyptę soli. Wszystkie składniki zmieszaj ze sobą i…gotowe!. Dodatki możesz modyfikować dowolnie, dodając również trochę mięty, bazylii albo ogórka. Wszystko zależy od twoich preferencji smakowych.

Oto, dlaczego to tak ważne!

Podczas ćwiczeń wraz z potem tracisz niezbędne składniki mineralne. To naturalna reakcja organizmu, która w upalny dzień dotyka nawet tych, którzy nie ćwiczą. Dlatego taki izotonik koniecznie powinniśmy wypijać również w bardzo upalne dni. Tego typu napoje możesz kupić gotowe w każdym sklepie i to nie tylko sportowym. Z reguły mają jednak sporo składników, które niezbyt dobrze wpływają na cały organizm. Komponując taki napój w domu, nie tylko dostosowujesz go do swoich preferencji smakowych, ale i oszczędzasz.

Idealny napój dla osób na diecie

Izotonik to również świetny zamiennik zwykłej wody. Osoby, które na co dzień liczą kalorie, muszą liczyć się z tym, że wszelkie wody smakowe są również kaloryczne. Porcja zwykłego, domowego izotoniku, ma zazwyczaj nie więcej niż 15 kalorii. I to jest dobra wiadomość, bo wraz ze składnikami odżywczymi, otrzymujesz również niezapomniany smak!