Czasem bardzo chcemy schudnąć, jednak waga wciąż tkwi w miejscu albo, co gorsze, pnie się w górę. Są jednak takie rzeczy, które zrujnują nasz proces odchudzania już na starcie. Co to będzie?

Brak czasu na aktywność fizyczną

Jeżeli masz pracę siedzącą i po niej nie wyjdziesz nawet na spacer, nie dziw się, że nie widać efektów odchudzania. Dieta to jedno, ale minimalna aktywność fizyczna to drugie. Jest podstawą do zdrowszego trybu życia i nie możesz jej bagatelizować. Czasem wystarczy nawet spacer, ale codzienny, aby waga ruszyła w dół.

Ślepa wiara w diety cud

5 kilogramów w tydzień – z pewnością w oczy rzuciły ci się takie propozycje restrykcyjnych diet, które w krótkim czasie zrobią z ciebie osobę fit. Jednak one nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Stosując je, nastawiasz na szwank twój organizm, co może się skończyć nawet trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Zamiast więc decydować się, że przez tydzień jemy tylko owsiankę na wodzie, a potem liczymy się z efektem jo-jo, postaw na zbilansowaną dietę. Aby zrobić to mądrze, skorzystaj z rady dietetyka.

Dieta nie dla mnie

Idąc do profesjonalnego dietetyka, masz pewność, że ustawi twój jadłospis pod ciebie. Już na wstępie mówisz, jakich produktów nie znosisz, a jakie są do przyjęcia po przejściu na nowy tryb jedzenia. Oczywiście wszystkie zmiany muszą być wprowadzane stopniowo, aby ciało nie zderzyło się z poważnym szokiem. Jeżeli drastycznie zmieniasz to, co jesz na codzień, musisz liczyć się z faktem, że organizm zwyczajnie zacznie się buntować. I możesz sobie z tym nie poradzić.