Lato w pełni a razem z nim wysokie temperatury. Gdy przechodzą do ekstremalnych 35 stopni, wielu z nas przestaje mieć siłę, aby normalnie egzystować. Są jednak i tacy, którzy zwyczajnie ignorują tę temperaturę. O tym, jak bardzo jest to szkodliwe, mogą przekonać się dopiero niestety w szpitalu.

Opalanie bez filtra

Od wielu lat głośno mówi się o tym, aby krem z filtrem na twarz stosować przez cały rok. Dodatkowo, jeżeli chcemy się opalać, czy wiemy, że cały dzień spędzimy na świeżym powietrzu, szczególnie w sezonie letnim powinniśmy się odpowiednio zabezpieczyć. Opalanie na upale prowadzi nie tylko do udaru cieplnego, ale i bardzo dotkliwego w skutkach poparzenia skóry. Jego następstwem może być rak skóry. W najbardziej upalne dni zrezygnuj z opalania między godziną 11 a 15. Dodatkowo, obowiązkowo zabezpiecz swoją skórę kremem z filtrem minimum 30 SPF.

Bagatelizowanie wysokich temperatur

O ile zimą jakoś nikt nie musi przypominać o ubieraniu czapki czy szalika, o tyle latem wielu z nas wychodzi bez kapelusza czy czapki ochronnej. Dodatkowo, zapominamy o odpowiednim nawadnianiu oraz ubiorze. Upał powyżej 30 stopni potrafi zaszkodzić nie tylko seniorom i małym dzieciom, ale również młodym, zdrowym ludziom. Dlatego też, absolutnie nie bagatelizuj wysokich temperatur. Jeżeli musisz wyjść na spacer, czy zrobić trening, wieczór lub wczesny ranek będzie najbardziej optymalny. Miej ze sobą zawsze butelkę wody lub naturalny izotonik, aby zadbać o odpowiednie nawodnienie przez cały dzień.