Nie da się ukryć, że codzienność nie oszczędza nas pod względem stresu. Obawiamy się o własne zdrowie, bezpieczeństwo i stabilizację. Widmo utraty stałego źródła zatrudnienia czy problemy rodzinne, negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu. Dlatego właśnie, tak ważne jest aby zadbać o odpowiednią dietę!

Postaw na zdrowie

Przez lata utarło się przekonanie, że zdrowa dieta jest nudna, monotonna i niesmaczna. Dietetycy jednak na każdym kroku pokazują, że to bzdury. Zdrowe jedzenie z pewnością nie będzie takie straszne, jak się niektórym wydaje. Z pewnością jednak nowe smaku mogą być dla nas nieco zaskakujące. Gdy wciąż pakujemy w siebie wysokoprzetworzone produkty, normalne jedzenie może wydawać się mdłe. Jednak szybko przekonasz się, jakie jest smaczne.

Zobacz również: Żeby schudnąć, musisz jeść! I to zdrowo.

Co jeść na stres?

Warzywa i owoce to podstawa. Znajduje się w nich dobroczynny błonnik oraz składniki odżywcze jakie jak witaminy, flawonoidy, karotenoidy oraz minerały. Całkiem niedawno zostały przeprowadzone badania z których jasno wynika, że już 470 gramów owoców i warzyw znacznie zmniejsza poczucie stresu. Osoby które odżywiają się zdrowo, mają również inne reakcje na złość, zniechęcenie czy okresowe spadki nastroju.

Oczywiście, możesz również postawić na suplementy diety. Jednak one są tylko uzupełnieniem zdrowej diety a nie jego centrum. Bez takich witamin jak B12, witamina C czy witamina D, czujemy się apatyczni i senni. Zadbaj więc w pierwszej kolejności o to, aby w codziennej diecie było sporo owoców i warzyw. Potem dopiero weź się za suplementację.