Nie da się ukryć, że po zimie, nasza cera może nie wyglądać najlepiej. Swoje trzy grosze dodały maseczki, które z ulgą ściągnęliśmy. Jednak minie jeszcze sporo czasu zanim cera się zregeneruje. Może jej w tym pomóc serum z witaminą C.

Magia witaminy C

Jeżeli czujesz się przeziębiona, z pewnością sięgasz po preparat z dużą ilością witaminy C. Ta w świetny sposób mobilizuje całe ciało do walki z wirusami. Jednak odpowiedni kosmetyk może również odżywiać nasze ciało od zewnątrz. I będzie walczył z przebarwieniami oraz starzeniem się skóry tak samo jak kolagen!

Zobacz również: Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki z kolagenem?

Witaminę C znajdziesz w wielu popularnych kosmetykach, w różnym stężeniu. Cudownie rozjaśnia i złuszczy cerę, walcząc tym samym z przebarwieniami po słonecznymi. Dobrze radzi sobie również z trądzikiem. Dodatkowo wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, więc rekomendowana jest wszystkim tym, którzy borykają się z popękanymi naczynkami. Działa również przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie. Trudno chyba o inny preparat z tak szerokim spektrum działania.

Jakie efekty po witaminie C?

Serum z witaminą C to bardzo skoncentrowany kosmetyk, którego działanie widzisz niemal od razu. Już po dwóch, trzech dniach obserwujesz rozjaśnioną i bardziej promienną cerę. Trochę ciężej jest z wygładzeniem zmarszczek i usunięciem przebarwień. Tu pierwsze efekty pojawią się dopiero po około trzech tygodniach regularnego stosowania. Taką kurację serum z witaminą C warto przeprowadzić dwa razy do roku, najlepiej wiosną i zimą.